mixtapes for weathers and moods / music for good days and bad days


For nonstop listening of players' tracks you must login to DEEZER music site! / A lejátszók számainak zavartalan hallgatásához be kell lépned a DEEZER zeneoldalra.

2021. június 18., péntek

2021. 06. 18. 17:50 > magyarugar:MiX > FALLOW/HU:MiX # 33 válogatott szám


2021. 06. 18. 17:50 > magyarugar:MiX > FALLOW/HU:MiX # 33 válogatott szám / The Space Huns, Beb-Hop Slammers, pHLaT, Shakin', Átmenetileg Vidék, Sauropoda, Pátkai Rozina, Polytrip,Jazzekiel,Savages


Z E N E  /  M U S I C
if you want excitement PRESS SHUFFLE!


LISTEN THE PLAYLIST ON DEEZER.COM

http://www.deezer.com/playlist/1681171971

magyarugar címke A lejátszó mindig a legújabb playlist számait játssza. / The player always plays the latest playlist tracks.





The Easy Sun Experiment
Huns in Haze
A szegedi The Space Huns egy instrumentális stoner/blues jam zenekar, amit az egykori minimál Bogart egyes tagjai alapítottak és valamilyen formában a bandának a hagyományait viszik tovább. Az űr magyarok zenéjében a főbb szerepeket továbbra is az erősen improvizatív jellegű elszólós pszichedelikus bluesos témák kapják, amiket néha megcsavarnak egy-egy testesebb stoner fuzza... Három tételes EP-jük kellemesen vibrál, delejez… 



Figure Out The Way
Primetime
Summer
Békés Dorka (ének), Imrei Ariel (basszusgitár), Kiss Tamás (dob), Marczell Márton (billentyű) és Tóth Levente (gitár) már a kezdetektől különböző stíluselemekből merített ihletet. A műfaji sokszínűség az új anyagra is érvényes: az improvizatív jazz-hop mellett teret kapott egy erős popzenei vonulat is az énekesnő füstös, soulos hangszínét kihangsúlyozva... A munkafolyamatok alapja tudatos koncepció volt: kevesebb az improvizáció, a fúvós szólamok kevésbé markánsak, az énekdallam és a kendőzetlen szövegek pedig előtérbe kerültek. A megjelenést több dalszerző-szövegíró session és brainstorming előzte meg, szinte terápiás jelleggel: a tagok együtt fésülték össze gondolataikat saját sebeiket feltépve, régmúltbeli románcaikat felidézve.


pHLaT
RAPIPAR INTRO ("Doktor Monoton nem köszön előre")
PÁLYA ("Bár meglátja az árnyékát, Doktor Monoton nem megy vissza a barlangba")
KÖLYÖK ("Nemcsak a húszéveseké a Doktor Monoton")
ÁLDOZAT ("Doktor Monoton egy visszatérő álmában közszereplőként próbál feltűnni")
~ DOKTOR MONOTON (Lp) 2018
...„Te is csak azért hallgatsz külföldi rapet, mert nem érted” – kommentelte valakinek Saiid a régi AKPH fórumon. Persze nem kell ismerni Kunta Kintét ahhoz, hogy élvezzük Kendrick Lamar zenéjét, de a magyar rapből tanulni is akarunk. Nem azt, hogy melyik irányítószám a legveszélyesebb és kinek van a legnagyobb... státusza. Hanem átélhető alázatot. pHLaT albuma kurzusokon kívüli elmélkedések gyűjteménye, ami ugyanannyira szól róla, mint rólad...



Holly 3:38
Noivous 3:18
Leave Me Alone 4:50
First Sight 6:17
~ Be Gentle 2019
Az egyetlen magyar trombitás garázspunk zenekar rajongói segítségével és alázatos munkával egy nagyon összeszedett, eddigi koncertrepertoárjukat hűen visszaadó lemezt készített. A White Stripes és a Black Keys ötvözete kiegészülve a Velvet Ungergroundot idéző halkabb balladákkal, amelyek azért nem kevésszer robbannak is. A lemezen Balogh Dani blues-os, hard rockos gitárjátéka a meghatározó, na meg persze Villangó Verus énekdallamai és punkos kitörései. Ilyen egy minden szempontból kielégítő nagylemez. 


Jézussal kapcsolatban 5:11
Itt figyelni kell: küszöb 4:24
Meredek 10:15
Az Átmenetileg Vidék Megszokás kérdése rögtön című albuma megvett a zenekarnév-lemezcím-borító kombinációval, ráadásul igen jó instrumentális rockzenéről van szó - bár nem a viccesség a fő jellemzője. Összetett szerkezetű, 5-10 perces számaik vannak, amik hol komplex, egymásba csavarodó témákat variálnak, hol zúznak, hol elméláznak - mind zeneileg, mind hangulatilag sokszínű, mégis egységes, és hallhatóan egy nagyon együtt lévő zenekar munkája az album. Pedig a jelenleg öttagú együttes hosszú időn keresztül formálódott...
Altamira 7:51
Quality Control 9:30
Unfinished 7:11
~ Pangea 2021
"Ennél az anyagnál nehéz átfogó koncepcióról beszélni, hisz ezek a szerzemények a zenekarként való egymásra találás kicsit szertelen, de őszinte örömében születtek. Első két évünkben, több lehetséges zenei út jelent meg előttünk. Azonos kozmoszból jönnek a dalok, de egészen különböző, néha egészen személyes történeteket látunk bennük. Ez a sokféleség koncepciónak is tekinthető, a zenekar első nagyobb korszakának lenyomata." - Krizbai Domokos a lemez koncepciójáról


Fekete ország (Babits Mihály) 5:01
Én nem tudok sem (Borbély Sziárd) 3:22
Struggle for Life (Karinthy Frigyes)
~ Minka 2021
Pátkai Rozina versfeldolgozásainak egy része könnyen megszerethető, de a "nehezebbekért" is megéri megküzdeni... Néhány szám finom, downtempós, art popos, ambientes, vagy akár szinte táncos elektronika. Másfelől vannak zörgő-kattogó, avantgárd dalok (leglátványosabban a Struggle For Life), meg azok, amik kevésbé feltűnően lépnek át határokat, húznak keresztül várakozásokat .. Több dal elsőre megszerethető, mások értékeléséhez már szükség van a többszöri, odafigyelő hallgatásra – így tárul fel, hogy a „nehezebb” számokban is mennyi ötlet, érzékenység van, illetve az album egészének dramaturgiája is. Vagyis nagyon is megéri megdolgozni érte.



The Fly 2:53
Death Jazz 4:05
Beyond 4:25
from Beyond 2021 
...A Polytripet Lugosi Dániel (ének, gitár), Székely Ádám (basszusgitár, vokál) és Vincze Ákos (dob) alkotja, akikkel érdekes utazás résztvevői lehetünk, ha szeretjük a kalandozós, kísérletezős számokat. Jeligéjük: "Merj meglepődni!”... Lugosi Dániel, a Polytrip énekes-gitárosa elmondása szerint szerettek volna "eredeti, néhol formabontó, de teljesen befogadható és őrült dolgot csinálni. Szeretnénk kompromisszummentes zenét játszani akkora csavarral, hogy táncolható is lehessen és őrjöngeni is lehessen rá egyszerre. .. 


Rossz hírek 4:21
Kés a víz alatt 6:29
Szép napok 3:58
Öt évvel a Másokat szeretni után érkezett meg a Jazzékiel új lemeze, a Szép napok. A köztes időben a  "debütáló" album, a Holy Shit tízéves jubileumi újrakiadásával, valamint kimaradt dalokkal enyhítették a várakozást. Cserébe mostantól sokáig lehet és kell is emészteni a nagy világégések előtt készült, boldog, mosolygós családi fotók által ihletett, a zenekar által vihar előtti csenddel jellemzett dalokat... Az előző két lemezhez hasonlóan a Szép napok is olyan, mint egy hagyma, hallgatjuk, újra és újra, bontogatjuk le a rétegeket. Elsőre két dolog tűnt fel; a hangzás és hangszerelés új irányba mutat, a szövegek pedig minimálra lettek véve. Mindkettőt szeretem hámozgatni. Az előbbit nézve, az egész hangzás ominózus, vészjósló, nem is csend a vihar előtt, inkább már hallani a távoli dörgést, ami még visszafojtott, de a levegő már tele van elektromos feszültséggel. Hegyi Áron szétterülő, a fület saroktól-sarokig kibélelő zongora-, rhodes- és szintitémáiban ott rejlenek az apró kisülések, szikrák... A Szép napok komor. Nem is mertem egyszerre sokat hallgatni, de nem is tudtam sokat nem hallgatni. A záró, címadó dal hangulata, jórészt a kórus miatt, olyan, mintha egy viharos történelmi film végén aláfestőzene lenne, amikor a halott főhős unokái lassan becsukják a családi fotóalbumot, the end, stáblista, viszlát. Aztán ott ülsz ezzel a kurvanagy űrrel, és akkor újraindítod a Szép napokat.


Reggeli Jazz 2:57
Movin' Out 3:11
Gentle Rain With a Rainbow 3:20
Esti Dub 2:20
Savages (a Savages Y Suefóból) 2008-ban jelentette meg első szólóalbumát, egyben a magyar downtempo egyik kulcslemezét, a Five Finger Discountot, ami nemrég kijött bővített verzióban is (itt írtunk róla bővebben). 11 év után pedig itt a második szólólemez, a Life In The Wild Garden, ami az egészen pontos leírás szerint: "az első nyomdokait követi, megfűszerezve lusta boom bap beatekkel és sok környezeti felvétellel, amik személyesebbé teszik". Savages 2017-ben költözött Budapestről falura, mégpedig Érsekvadkertre - innen a címbeli wild garden -, és "a zajos és hangos fővárostól távoli környezet és életstílus" hatásáról nemcsak a kísérőszöveg ír, hanem tényleg hallható a zenén...



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése